آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه دوم

آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه دوم

در جلسه گذشته با اهداف دوره و HTML تا حدی آشنا شدید. اگر جلسه اول را مطالعه نکردید می‌توانید از اینجا مطلب جلسه پیش را بخوانید. نظرات دوستان بر این بود که اهداف کلی این دوره مشخص شود و همچنین یک گروه برای رفع اشکال تعیین شود. سعی می‌کنیم که گروهی ایجاد شود اما در حال حاضر رفع اشکال از قسمت نظرات زیر هر جلسه انجام می‌شود. هدف کلی دوره تبدیل کردن یک فرد مبتدی اما علاقه‌مند به یک برنامه‌نویس وب‌سایت است. برنامه‌نویسی وب‌سایت نقطه‌ی پایانی ندارد بلکه هر فردی با هر سابقه و تجربه‌ای می‌تواند حرفه‌ای و بهتر شود. ما در گام اول سعی بر این داریم که HTML، CSS و PHP را یاد بگیریم. سپس به کمک دوستانی که این دوره را دنبال می‌کنند تمامی زبان‌های مربوط به طراحی وب‌سایت را پوشش دهیم. و اما در به مطالب جلسه دوم بپردازیم.

HTML شامل یکسری از تگ‌هاست. در این آموزش ما باید بتوانیم با معنی و مفهوم این تگ‌ها آشنا شویم و بدانیم که چطور و کجا باید از آن استفاده کنیم. در زیر تگ‌هایی که در ویدیو آموزش داده می‌شود را به طور مختصر توضیح می‌دهیم.

تگ <html> : محدوده اصلی یک برنامه html را تعیین می‌کند. (برای بستن این تگ باید از </html> استفاده کرد. سایر تگ‌ها نیز با یک /  (slash) بسته می‌شود به جز آن‌هایی که شامل یک تگ هستند و تگ پایان ندارند. )
تگ <head> : این تگ در واقع در برگیرنده اطلاعات کلی سند است. تگ‌های (meta,style,base,link,script, title) در این بخش می‌آید که به کاربردهای آن خواهیم پرداخت.
تگ <title> : عنوانی که در بین این تگ قرار می‌گیرد در بالای مرورگر نمایش داده می‌شود.
تگ <body> : بدنه اصلی یک برنامه Html در بین این تگ‌ قرار می‌گیرد.
تگ <p> : یک پاراگراف در میان این تگ قرار می‌گیرد.
تگ <br> : برای رفتن به خط بعد از این تگ استفاده می‌کنیم. این تگ، تگ پایان ندارد.
تگ < h1 > تا < h6 > : برای ایجاد انواع تیتر‌ها در نوشته استفاده می‌شود.
تگ <a> : برای لینک دادن از تگ a استفاده می‌شود.

با توضیحات مختصر بالا ویدیو جلسه دوم را باهم ببینیم.

آموزش ویدیویی جلسه دوم:

(برای دیدن ویدیو در کیفیت مطلوب کیفیت را روی 720 بگذارید.)

 

 

amir saleh
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت