آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه هفتم

آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه هفتم

در جلسات گذشته با اهداف دوره و تگ‌های HTML تا حدی آشنا شدید. اگر جلسه‌های پیشین را مطالعه نکرده‌اید از اینجا آن‌ها را بخوانید. در این جلسه می‌خواهیم در مورد Css در HTML صحبت کنیم.

بخش بندی در HTML :

به این منظور که صفحه‌ی وب خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنیم و در هر بخش مطالب مورد نظر خود را بذاریم نیاز داریم کار با تگ های dev و span را یاد بگیریم. اما قبل از اینکه به بحث بخش‌بندی در HTML بپردازیم باید با Css آشنا شویم.

بکارگیری Css در HTML : 

اگر بخواهیم به تگ‌های خودمان ویژگی یا به اصطلاح روح ببخشیم باید از Css استفاده کنیم. بگذارید اهمیت Css را با یک مثال توضیح بدهم، فرض کنید که خوشمزه ترین غذای دنیا را در یک ظرف یکبار مصرف و در ظاهر خیلی زننده بخواهید سرو کنید. مسلما گذشته از طعم و مزه غذا ظاهر آن غذا باعث می‌شود شما تمام اشتهای خود را از دست دهید. Css نیز دقیقا همین حکم را دارد هر چقدر سایت شما حرفه‌ای و قوی باشد اما اگر ظاهر مناسب نداشته باشد و بی روح باشد کاربر را به سمت خود جذب نمی‌کند.

در جلسه پنجم با صفت‌ها در HTML آشنا شدیم. به صفت‌ها که بصورت جداگانه در هر تگ اعمال می‌شود Css نوع اول می‌گویند. همچنین می‌توانیم Css را درون تگ head از آن استفاده می‌کنیم. که در درون هر صفحه اعمال می‌شود. در نوع سوم و کاملترین نوع آن یک صفحه‌ی جداگانه با فرمت css. ایجاد می‌کنند و ویژگی‌های مورد نظر خود را می‌نویسند که در ویدیوی آموزشی باهم یاد می‌گیریم. پس از اینکه فایل Css را ایجاد کردیم با کمک تگ link آن را به صفحه html خود متصل می‌کنیم.

نکته ۱ :

با نگه داشتن Alt + Ctrl می‌توانیم تغییراتمان روی چند خط بصورت همزمان اعمال کنیم.

با توضیحات مختصر بالا ویدیو جلسه هفتم را باهم ببینیم.

آموزش ویدیویی جلسه هفتم:

(برای دیدن ویدیو در کیفیت مطلوب کیفیت را روی 720 بگذارید.)

amir saleh
5 نظرات
 • نوشته شده در2:31 ب.ظ, 22 بهمن 1396

  عالی بود منتظر ادامه آموزش هستم

  • shokufe
   پاسخ
   نوشته شده در10:27 ق.ظ, 24 بهمن 1396

   خیلی عالی بود ممنون

 • احمد اکبری
  پاسخ
  نوشته شده در11:54 ق.ظ, 2 اسفند 1396

  سلام چرا ادامه آموزش رو نمی زارید؟

 • Sama
  پاسخ
  نوشته شده در5:24 ب.ظ, 10 اسفند 1396

  سلام لطفا ادامه آموزش بگذارید خیلی مفید واقع شد. ممنون

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت